POLE DANCE

You are here: Home / POLE DANCE
POLE DANCE
Pole dance/pole fitness jest niezwykle wymagający. Łączy ze sobą wiele dyscyplin – taniec, gimnastykę artystyczną, akrobatykę, fitness i sporty siłowe.  Często podczas treningów musimy przełamywać wewnętrzne blokady, wykonując skomplikowane akrobacje, dzięki czemu nabieramy pewności siebie i własnego ciała.  Uczymy się samokontroli i pracujemy nad jakością ruchu. Nabywamy nowe umiejętności, a przy tym polepsza się nasze samopoczucie i sylwetka.  Podczas ćwiczeń angażujemy właściwie wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu bardzo szybko wzmacniamy ciało. W zajęciach można uczestniczyć bez względu na wiek i predyspozycje. Wszystkich umiejętności nabieramy z czasem.

 

Zajęcia POLE DANCE dzielą się na poszczególne poziomy zaawansowania:
intro – początkujący
basic – podstawowy
intermediate – średniozaawansowany
advanced – zaawansowany
Nazewnictwo figur zasięgnięte z : poledancedictionary.com

 

INTRO new
Klasa wprowadzająca – przeznaczona dla osób, które nie miały wcześniej styczności z rurką. Poznajemy na niej podstawowe chwyty i uczymy się wykonywać najważniejsze obroty. Poznajemy rurkę statyczną i obrotową. Opanowujemy wchodzenie i siadanie na rurce. Zwiększamy siłę i rozciągnięcie ciała.
INTRO
Grupa przeznaczona dla osób, które mają za sobą minimum 4 zajęcia na poziomie INTRO new i poznały już podstawowe chwyty oraz obroty.
Wymagania:
strażak, hak, krzesełko

BASIC
Na poziomie BASIC zaprzyjaźniamy się z nowymi obrotami oraz uczymy się ich płynnego łączenia. Doskonalimy podstawowe  figury odwrócone m.in.: inverted V, gemini, scorpio, butterfly.
Wymagania:
samodzielne wykonanie (bez instruktarzu) m.in takich figur jak – martini, angel, lean back, wspinaczka klasyczna, wspinaczka boczna, basic invert

INTERMEDIATE
W klasie średniozaawansowanej szlifujemy umiejętności zdobyte na wcześniejszych poziomach. Uczymy się nowych, bardziej skomplikowanych figur odwróconych oraz łączymy je w przejścia.
Wymagania:
samodzielne wykonanie (bez instruktarzu) m.in takich przejść i figur jak -butterfly to flatline scorpio, gemini no hands to scorpio no hands, superman, brass monkey, ballerina, cupid, inverted V.

ADVANCED
Poziom skierowany dla osób trenujących pole dance minimum 2 lata., dla których życie kręci się już głównie wokół rurki. Uczymy się efektownych przejść na drążku statycznym i obrotowym . Wykonujemy coraz więcej figur siłowych i tych, które wymagają rozciągnięcia ciała.
Wymagania:
samodzielne wykonanie (bez instruktarzu) m.in takich przejść i figur jak – air invert, inverted D, shoulder mount, jade, extended butterfly, brass monkey.