O Akademii

You are here: Home / O Akademii

Pole Dance Academy

RETRO Academy to wyjątkowe miejsce, stworzone po to, by aktywny wypoczynek stał się przyjemnością, a przyjemność – stylem życia. Zadbaliśmy o każdy detal, aby przestrzeń w której trenujecie była dla Was magiczna i pełna słońca, a zgrana KADRA każdego dnia zarażała optymizmem i wspólną pasją!


Nasza Akademia mieści się w samym centrum Poznania, na skrzyżowaniu ulic Taczaka i Kościuszki, w sąsiedztwie Uniwersytetu Ekonomicznego i Akademii Muzycznej. Dzieli nas zaledwie 5 minut od Starego Rynku.

Dlaczego wybraliśmy POLE DANCE?

Pole dance/pole fitness jest wyjątkowy i niezwykle wymagający. Łączy ze sobą wiele dyscyplin – taniec, gimnastykę artystyczną, akrobatykę, fitness i sporty siłowe. Często podczas treningów musimy przełamywać wewnętrzne blokady, wykonując skomplikowane akrobacje, dzięki czemu nabieramy pewności siebie i własnego ciała. Uczymy się samokontroli i pracujemy nad jakością ruchu. Nabywamy nowe umiejętności, a przy tym polepsza się nasze samopoczucie i kształtuje sylwetka. Podczas ćwiczeń angażujemy właściwie wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu bardzo szybko wzmacniamy ciało. W zajęciach można uczestniczyć bez względu na wiek i predyspozycje. Wszystkich umiejętności nabieramy z czasem.

Nasze zajęcia są skierowane są dla osób niebanalnych, lubiących aktywnie spędzać wolny czas i ceniących sobie zdrowy styl życia.
Prowadzimy kameralne grupy – maksymalnie ośmioosobowe oraz treningi personalne, które podzielone są na poszczególne poziomy zaawansowania.

CO NAS WYRÓŻNIA?

WYKWALIFIKOWANY skład trenerski

Instruktorzy naszej Akademii posiadają odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie, przez co macie pewność, że jesteście w dobrych rękach. Kadra regularnie doszkala się na kursach i warsztatach oraz bierze udział w zawodach i pomaga się do nich przygotowywać.

WYPOSAŻENIE

Sala wyposażona jest w rurki malowane i nierdzewne 42 – 45 mm.  Różne średnice i powłoki drążków pozwalają na dopasowanie ich typu do Twojej skóry oraz wielkości dłoni. Wysokość 3,5 metra pozwala na bardziej skomplikowane wariacje i swobodne przygotowanie się do zawodów.

PRZESTRONNA sala

Ilość rurek na sali dostosowana jest do jej wielkości, aby ćwiczyło Wam się komfortowo. Odpowiednia odległość pomiędzy nimi pozwala na bezpieczne ćwiczenia. Zajęcia dodatkowe np. aerial silks, stretching/joga odbywają się na oddzielnej, mniejszej sali.

BOGATA OFERTA ZAJĘĆ

Oferujemy zajęcia taneczno – akrobatyczne oraz fitness : pole dance, exotic pole, high heels, aerial silks (akrobatyka powietrzna na szarfach), belly dance (taniec brzucha), kursy stretchingowe oraz jogi, a także warsztaty, szkolenia/kursy instruktorskie, sesje zdjęciowe, wieczory panieńskie, urodziny.